fbpx

Przedsiębiorco złóż oświadczenie w sprawie maksymalnej ceny prądu na 2023

W życie weszła Ustawa z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 roku. 10 listopada 2022 opublikowano wzór oświadczenia, który załączamy w pdf.

Termin

Do 30 listopada 2022 r. mikro, mali i średni przedsiębiorcy, szkoły, szpitale, spółki komunalne, gminy powinni złożyć oświadczenie swoim dostawcom prądu o korzystaniu z maksymalnej ceny prądu 785 zł/MWh (79 groszy/kWh).

Kogo dotyczy

Obowiązek dotyczy także przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność (CEIDG). Są oni mikroprzedsiębiorcami w rozumieniu ustawy o maksymalnej cenie prądu. Oświadczenia składają także spółki jawne, z o.o. akcyjne.

Kto nie składa

Oświadczenia nie składają właściciele jednoosobowych firm z CEIDG, które prowadzą działalność gospodarczą w swoim mieszkaniu i umowy na prąd mają podpisane jako osoby fizyczne albo są najemcą biura, a licznik należy do właściciela biura.

Gdzie złożyć oświadczenie

Oświadczenia składają osoby mające umowy z firmami energetycznymi m.in. Tauronem, Eneą, PGE jako przedsiębiorcy i PPE jest im przypisany. Prosimy o sprawdzenie swojego dostawy prądu złożenie stosownego oświadczenia do dostawcy energii – wzór w załączeniu i na stronach internetowych dostawców energii.

https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne
 
https://www.enea.pl/maksymalne-ceny-energii\
 
https://www.gkpge.pl/dla-domu/zamrozenie-cen-pradu-w-2023-roku
 
https://www.energa.pl/mala-firma/ceny-maksymalne/formularz

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?