Kancelaria Doradztwa Podatkowego GROKAZ SC Kazimierz i Grażyna Zielińscy

Kontakt: tel. 77 466 19 04, 77 44 666 22, email: kancelaria@grokaz.pl

W Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach od września 2012 do kwietnia 2013 trwała I edycja Młodzieżowej Akademii Biznesu, w której udział brali uczniowie klas maturalnych. W ramach warsztatów prowadzonych przez Dawida Zielińskiego z Kancelarii Doradztwa Podatkowego GROKAZ (www.grokaz.pl) młodzież poznawała zagadnienia z podstaw nauki o biznesie i odpowiedzi na pytania: kim jest przedsiębiorca, czy ja jestem przedsiębiorczy.

 

Omawiane były nowe pomysł na biznes i plany zawodowe uczniów. Edukacja, biznes czy praca to kolejne wyzwanie przed którym staną uczestnicy Akademii, jaką wybrać szkołę, którą będzie można wykorzystać np. w prowadzonej działalności gospodarczej. Dotacje, kredyty, wybór miejsca na siedzibę firmy, analiza rynku, formalno-prawne aspekty założenia działalności oraz jej rejestracja to tylko nieliczne tematy z którymi mieli do czynienia uczestnicy projektu.

 

Dorosłe życie, w które wkraczają młodzi maturzyści to również podatki, których jest kilkanaście w naszym systemie prawnym, m.in. pośrednie i bezpośrednie. Czy potrzebne jest nam konto bankowe w codziennym życiu i do czego możemy go używać? Rozpoczynając działalność gospodarczą, stajemy przed dylematem – czy i gdzie założyć konto firmowe? Dzisiejsze spotkanie, które było ostatnie w ramach Młodzieżowej Akademii Biznesu 2012/2013 w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach prowadzili Dawid Zieliński z Kancelarii Doradztwa Podatkowego GROKAZ (www.grokaz.pl) oraz Bożena Dąbrowska prezes Banku Spółdzielczego w Gogolinie (www.bsgogolin.pl), którzy przedstawili maturzystom rodzaje rachunków bankowych, wymogi prawne w zakresie prawa bankowego i związanych z tym obowiązków podatkowych.

 

Back to top